Trafik poliçesinde eski poliçenin iptal edilip yeni alınan araç için yeni poliçe tanzim edilmesi gereklidir.

* Aracın karayollarında kullanılan motorlu veya motorsuz taşıtlarla çarpışmasında, * Hareket halindeyken sigortalının yada aracı kullananın iradesi dışında arca sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması,devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması; * Üçüncü kişilerin kötü niyetle yaptıkları hareketler * Aracın yanması, * Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi durumlarında oluşan hasarlar kasko sigortası ile teminat altına alınır. Bunların yanı sıra kaskonun teminat kapsamına ek teminatlar eklenebilir. Bu teminatlara örnek olarak sel ve su baskınları, deprem, terörist eylemler vb. sıralanabilir.

Zorunlu trafik sigortası; Trafik kazası sonucu karşı tarafın gördüğü hasarları, Üçüncü şahısların mallarına verilen zararları, Kamu varlıklarına kasti olmadan verilen zararları, Üçüncü şahıslara verilen bedensel hasarları, Hukuki süreçlerin masraflarını kapsar.

Trafik sigortalarında poliçe süresi 1 yıldır. 1 yıl dolduğunda trafik sigortasının da yenilenmesi gerekir.

Trafik sigortası, kaza sonucu karşı tarafın bedenen zarar görmesi sebebiyle oluşan tedavi giderlerini karşılar.

Trafik sigortasında kaza bildirme süresi, kazanın gerçekleşme tarihinden itibaren 5 iş günüdür.

Hayır, sel ve deprem gibi doğal afetler nedeniyle oluşan hasarlar trafik sigortası kapsamında değildir. Trafik sigortasında yalnızca karşı tarafa verilen zararlar teminat altına alınır.

Her türlü motorsuz araç ile bisiklet ve motorlu bisiklet gibi araçlara trafik sigortası yapılmaz.

Trafik sigortası yaptırmak için gereken bilgi ve evraklar şunlardır: Ruhsat sahibinin T.C. kimlik numarası Şirket sahipleri için vergi numarası Ruhsat sahibini adı, soyadı ve doğum tarihi Araç plakası Araç ruhsatı seri numarası Ruhsat sahibi bilgileri (il, ilçe, e-posta ve cep telefonu)

Trafik sigortası sorgulamak için; e-Devlet’e girin. Arama bölümüne “Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama” yazın. Plaka numaranızı yazın ve “Sorgula” butonuna tıklayın. Yukarıdaki adımları takip ettikten sonra açılan sayfadan trafik poliçe detaylarınızı görebilirsiniz.

Teklif mi Almak İstiyorsunuz?

UYGUN FİYATLI SİGORTA MI ARIYORSUNUZ?

Hemen Teklif Alın ve %20'ye Kadar Tasarruf Edin

BİZİ ARAYIN +90 (501) 126 4503